PAINTBALL

Paintball jest grą zespołową, która może być rozgrywana według wielu różniących się scenariuszy i które można dowolnie modyfikować w zależności od ilości graczy, od terenu jakim dysponujemy oraz od indywidualnych upodobań. Jednak główną zasadą gry jest to aby nie dać się wyeliminować przeciwnikowi, ale za to wyeliminować jak najwięcej członków drużyny przeciwnej, wykorzystując do tego celu kulki z farbą, które są wystrzeliwane z broni pneumatycznej zwanej markerem.

Pierwsza paintballowa gra odbyła się w 1981 roku w stanie New Hampshire. Uczestniczyło w niej 12 osób. Każdy gracz startował indywidualnie w innym miejscu wyznaczonego pola gry, a zadanie polegało na zdobyciu czterech flag znajdujących się w różnych częściach terenu. W tej pierwszej grze zwycięzcą został zawodnik który nie oddał żadnego strzału, ale za to niezauważony przez nikogo zdobył wszystkie flagi. I tak narodził się paintball, w którego chciało grać coraz więcej ludzi.

Letnie, ciepłe popołudnie. Temperatura powoli staje się nieznośna. Leżysz obok starego spróchniałego pnia, okryty wysoką trawą. Twoje oczy starają się dostrzec choćby najmniejszy, najdrobniejszy ruch. Wiesz, że każdy szmer może zaważyć o twoim być albo nie być. ... cały artykuł.

"Rzecz Krotoszyńska" 5-07-2005